Ordförande

Mattias Espert
070-658 12 21
espert@kvarnlyckan.net

Verksamhetsledare

Jeanette Elander
073-046 58 15
ordf@sverigesgrisforetagare.se

Föreningsuppgifter och faktureringsadress

Sveriges Grisföretagare ek. för.
Klockartorpsgatan 14
723 44 Västerås
010 – 212 01 44

Frågor om medlemskap

010-212 01 44
mån-tors 8.00-17.00 fre 8.00-15.00
medlem@sverigesgrisforetagare.se

Tidningen Grisföretagaren

Stefan Ljungdal, VD och ansvarig utgivare
010-16 61 34
stefan@ja.se

Emma Sonesson, redaktör
0736-50 49 83
emma@ja.se

Kontakta styrelsen

I Sveriges Grisföretagares styrelse finns företrädare för Sveriges grisproducenter. Styrelsen består av:

Ordförande

Mattias Espert
070-658 12 21
espert@kvarnlyckan.net

Vice ordförande

Johan Eriksson
070-646 40 66
johan@mycklinge.se

Ledamot

Peter Eriksson
070 876 05 24
ggabhjo@gmail.com

Ledamot

Petter Beckman
070 564 78 79
petter.beckman@mellby-gard.se

Ledamot

Daniel Juneberg
070-495 32 86
danieljuneberg@gmail.com

Kontakta valberedningen

Sammankallande:
Sofia Brufors
070-532 51 15
s.brufors@gmail.com

Ledamöter:
Jeanette Blackert
Klas-Erik Andersson
Nathalie Wiktorsson
Håkan Wahlstedt
Ingemar Olsson
Ulrika Persson

Från livdjurssektionen:
Martin Svensson